Середа, 18 липня 2018
Історична газета. №1 Січень 2014 PDF Друк e-mail

Інформаційна газета Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д.К.Заболотного

Майбутнє починається сьогодні

andrievsky   Люди ніколи не ставились байдуже до свого минулого, бо саме в ньому містяться витоки нашого сьогодення та нашої будущини. Хто ми? Звідки прийшли? Ці питання хвилюватимуть людство допоки світ стоїть, і хто знає, чи спроможеться воно дати вичерпні відповіді. Кожна людина є часточкою народу, з яким пов’язана генетично і духовно. 

     Ми, українці, є далекими нащадками першоорачів, аріїв, їхніх господарських і духовних надбань, всього того, що було створено руками і розумом сотень поколінь в минулому. Юний друже, усвідомлення цього допоможе тобі пробудити в собі кращі почуття, віру в силу розвою і прогресу нашої Батьківщини – України

 
І.Ю.АНДРІЄВСЬКИЙ, директор Вінницького медичного коледжу  ім. акад. Д.К.Заболотного
 

Трипільська Атлантида

andrievsky02 111  29 січня директор нашого коледжу Андрієвський Іван Юрійович прочитав студентам першого курсу лекцію на тему: «Трипільська культура у спадщині українського народу». Присутні студенти ознайомились з сучасними даними, які відомі вченим про існування хліборобської культури трипільців. 


   Сучасна наука багато зробила для розгадування трипільської культури. На території України знайдено біля 2000 пам'яток цієї давньої цивілізації. Звідки прийшли трипільці? Чому вони осіли саме на нашій землі? Ці та інші питання висвітлював Іван Юрійович

 

 

 

 Українська республіка

 

upa01upa02   Історія - це не набір фактів і дат. Це безперервний процес, який не зупиняється ні на upa03мить. Той, хто розуміє його, зможе зробити вірний вибір сьогодні. Перенесемося на 100 років назад... За часів Першої світової війни Україна стала театром воєнних дій, в якій колонізатори різних частин країни воювали між собою.
   У результаті військових поразок Росії у лютому 1917 року впала стара система влади - царат. Українці утворили власні органи влади на чолі з Центральною радою. Влітку було ухвалено універсали, що декларували автономію України. Третім Універсалом було проголошено створення Української Народної Республіки - незалежної країни, яка мала федеративний зв'язок з Росією. А у січні 1918 року Четвертий універсал затвердив повний суверенітет країни. Проте короткий період свободи у Росії завершився приходом до влади тоталітарної партії більшовиків. Вони запланували нову окупацію України. У Харкові було створено маріонеткову більшовицьку українську республіку - союзника комуністичної Росії. upa04І одразу окупаційні війська почали війну проти українців під гаслами боротьби за український комунізм.
   Виховані мріями про автономію у складі Росії керівники УНР не змогли стати справжніми національними політиками, поставити інтереси незалежності країни вище за все. Тому спротив окупації був погано організований. На захист Києва стали лише залишки регулярного війська та добровольці-студенти, які поклали своє життя у бою під Крутами. Але союзником України виступила Німеччина. Більшовики вимушені були відступити.

 З книги братів Капранових "Мальована історія незалежності України

Боротьба ще триває…

bandera    Степан Бандера народився 1909 р. в с. Старий Угринів, що на Івано-Франківщині… Втім, цей сухий енциклопедичний матеріал може надати будь-який підручник з історії. Будь-який більш-менш пристойний підручник з історії надасть Вам його біографію. А підручник, який не потрапив до рук міністра освіти навіть надасть Вам її не викривленою, з усіма його великими досягненнями і притаманними будь-якій живій людині помилками.
    Але ось тут я маю написати свою думку про нього, своїми словами. Що написати?
Степан Бандера, щоб там не казали, мене захоплює, він був чудовим, справедливим і вольовим Провідником (я роблю акцент на тому, що слово Провідник – з великої літери). Він не був слабаком і зміг приструнити німців, коли вони вилазили на голову, в той час як я не можу поставити на місце людей, які вже роздраконили мене. Тому він мене надихає і підіймає з колін, згадуючи, як він тим німцям дав копняка, коли вони наказували «солов’ям» присягати на вірність вермахту (маю на увазі вишкіл батальйону “Nachtіgal”, що означає «соловейко»; примітка: цей батальйон (як і «Роланд») був створений з метою військового вишколу з боку німців – тоді ще союзників українських націоналістів, але ніяк не з метою воювання на стороні Рейху – вояки батальйону були вірні лише Україні, лише Українському Проводу, лише Українському Народові – це Вам повідомить будь-який в адекватному стані написаний підручник з історії, але це лише примітка), згадуючи, як він їх тоді обламав, так жорстко і безкомпромісно, мовляв, ніякого вермахту, ніякого Гітлера, бо він не дозволив витерти ноги ні об себе, ні об тих добровольців, молодих, переважно, галичан, яким через десяток-два літ радянська влада припише жахливий холокост у Львові, а ми, їх нащадки, правнуки тих хлопців, покірно будемо їсти цю мерзенну кашу, поки не відчуємо той брехливий присмак, поки самі не напружимо мозок, не зайдемо до бібліотеки, поки не погортаємо кілька запилених книжок невідомих авторів, яких давно вже проковтнула ідеологічна цензура, і лише тоді станемо на захист тих хлопців, і скільки сил стане, відмиватимемо бруд з їхніх забутих імен. Але це знову ліричний відступ.
    Теж хочу піднятися з колін, відрізати так твердо і безкомпромісно, з українським гонором, як годиться, коли згадую ту мужню непокору, але все одно, лишаюсь мовчазною і тихою, як і більшість з Вас – тих, хто думає, але не наважиться сказати, і з цією ось писаниною, яка взагалі не схожа на статтю. Степан би скрушно похитав головою, мовляв, я був важко хворий і зміг, а ти не можеш, і не гомони мені про свою м’якотілість, бери шаблю та пістолі (ну, в переносному значенні) і відстоюй свою гордість і гідність, як тобі батьки твердять, як Тарас заповідав, ти просто не хочеш, бо як захочеш – зможеш (так Олег Ольжич написав – «захочеш – будеш»), не гни стан моральний й не вклоняйся перед ворогом хитрим, а ворога одразу й не впізнаєш, як йому треба буде – посміхатиметься тобі, як кіт ситий, хоч до рани роз’ятреної прикладай, ти йому позичиш свою шаблю, а він тебе нею і зарубає, коли відвернешся, мудрого не одурити, чесного не купити, мужнього не зламати – слова Романа Шухевича, тож хто ти – кріпак чи козак?!!..
    Ось, моя думка і вичерпана. Жодної пропаганди, жодного мозкового штурму, жодної ідеалізації за мету вона не мала – кожному своє в кінці кінців, але я буду рада, якщо вона сприяла чийомусь прозрінню.
Резюме
   Коли поміж свободою і хлібом народ обирає хліб, то він зрештою втратить все, в тому числі хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме і хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраним. Здогадайтесь, чия цитата? Раджу задуматись над нею. Такий тонкий натяк, якщо розумієте про що я.
Коберник Аліна, група II ф "А"

Його життя-це подвиг

Shuhevich   6 січня 1938 р. в безмежному космосі української літератури зійшла нова зірка - доля подарувала нам великого письменника, літературознавця, борця за щасливе майбутнє українського народу і майбутнього Героя України Василя Семеновича Стуса. Його коротке, але важке життя є прикладом незламності духу нації  і віри у світле майбутнє, справжнього патріотизму. Творчість Василя Семеновича, в якій звучить мотив любові до Батьківщини, буде актуальною у всі часи. За відданість Україні, любов до рідної країни, небажання коритися радянському режимові він був ув'язнений на 12 років. 4 вересня 1985 року Стус помирає в концтаборі від переохолодження. Всього лише через шість років збулася його найзаповітніша мрія - Україна стає незалежною державою. Життя і творчість Василя Семеновича назавжди залишаться на сторінках історії, для нас всіх він - Герой.

Зизюк Марія, група II ф "В"

 

Соборна УНР

unr01    У листопаді 1918 року було оголошено про створення незалежної Західноукраїнської Народноїunr04 Республіки (ЗУНР). 1 листопада відбулась подія, яка отримала назву "Листопадовий чин", коли українські січові стрільці під проводом сотника Вітовського роззброїли австрійських жандармів та захопили Львів, який став столицею нової держави. І одразу до Києва полетіла телеграма: "Зайнятий українськими військами Львів складає поклін Києву, столиці всієї України". Територія держави охоплювала Галичину, Буковину та Закарпаття. Проте з перших днів новій державі довелося вести бої проти польських військ. 
   Але у цей час на Наддніпрянщині було скинуто гетьмана Скоропадського і проголошено відновлення незалежної УНР. Тому вже 1 грудня у unr03залізничному вагоні на станції Фастів, де тоді базувалась Директорія, було підписано попередню угоду про об'єднання УНР та ЗУНР, а 22 січня 1919 року на Софіївському майдані у Києві було проголошено Акт Злуки ЗУНР та УНР в єдину соборну Українську Народну Республіку. Цю дату ми тепер відзначаємо як День соборності. Керівним органом країни стала Директорія, якій підпорядковувалася Рада міністрів. З лютого 1919 року Директорію очолив Головний отаман армії УНР Симон Петлюра.

З книги братів Капранових "Мальована історія незалежності України"
 
 
 

Міс Ліцей

miss01miss02
 
   В нашому коледжі вже традицією стало проведення конкурсів на звання "Міс коледж", "Містер коледж"... Це завжди свято краси та творчості. Чудові враження залишились у тих, хто відвідав конкурс на звання "Міс Ліцей". Цього року в ньому змагались Орлова Анастасія (10-А), Притула Олеся (10-Б), Судас Ольга (11-А) та Кравчук Анжела (11-Б).
     На дівчат чекали справжні випробування: потрібно було не тільки розказати про себе, свої захоплення, але й продемонструвати знання етикету, свої ораторські, кулінарні здібності, вміти підібрати український національний одяг та сучасний одяг певного стилю. Анжела зачарувала глядачів вокалом, виконавши пісню "Лети".
    А мистецтво вишивки бісером Притули Олесі точно не залишило нікого байдужим. Улюблена справа Судас Ольги - художня фотографія, її роботи різнопланові та романтичні.
   Як нам розказала Орлова Настя, вона - наймолодша учасниця конкурсу, а я б ще додала - найвідважніша. Не дивлячись на свій вік і зріст, Настя виглядала дуже впевнено. Молодець!
 miss03   Цікавим був конкурс, де учасниці мали продемонструвати діловий одяг, одяг для дискотеки, miss04для прогулянки містом та медичний одяг. Мені особисто найбільше сподобався одяг лікаря-педіатра, який представила Анжела.
А журі мабуть найбільше сподобався кулінарний конкурс, в якому вони смакували і крокенбушем, і еклерами, і смачними пирогами, запіканкою та іншим. А всіх присутніх 11-Б клас пригощав тістечками. Якби був конкурс вболівальників, у ньому безперечно переміг 10-Б клас, який на чолі з Мирославою Вікторівною ні на секунду на давав нікому розслабитись і забути, що для 10-Б найкраща - це Олеся!
    Дівчатам довелось немало попрацювати над підготовкою до участі в конкурсі, але це того було варте! Ліцеїсти просто шаленіли, вболіваючи за дівчат.
   miss05Журі нагородило титулом Міс Ліцей Судас Ольгу, а титул віце-міс та звання "Міс Чарівність" дістався Кравчук Анжелі. Притула Олеся завоювала звання "Міс Ніжність", а Орлова Анастасія "Міс Оригінальність".
Отже, дипломи, квіти, подарунки, поцілунки та радісні фото напам'ять... А хлопцям ліцею є над чим замислитись, адже в лютому 2014 будемо обирати кращого з поміж них – «Містера ліцею».
 
 
 
КРУГЛІКОВА С.С.,  викладач історії України
 

 

 

Боулінг - не для слабких...

 

 bouling01  bouling02До Дня студента організація "Молодіжка", тобто студрада міста, влаштувала турнір з боулінгу. Турнір відбувся 24 січня цього року. У змаганнях між коледжами команда з нашого закладу посіла 4 місце з восьми команд. Отже, наші учасники показали гарний результат та отримали море позитивних емоцій.
 
 
bouling03Брали участь такі студенти:
Єгор Левченко, 1 ф А;
Валерій Гаврилов, 3 м/с А;
bouling04Артем Шевчук, 2 ф Б;
Карина Бушмельова, 1 фарм А.

 

 

 

ШЕВЧУК Артем, група 2 ф Б
 

 

Редколегія газети:
Редактор: Світлана Станіславівна Круглікова
Члени редколегії: Марія Зизюк, Аліна Коберник, Артем Шевчук
WEB макетування та друк: І.В.Тищенко 
Комп'ютерна верстка: Т.В.Грицай, 
Відповідальність за зміст публікацій несуть автори. Редколегія залишає
за собою право редагувати і скорочувати матеріали.